Сплави AISI 201 і AISI 304 багато в чому схожі між собою, і багато хто помилково вважає, що AISI 201 — дешевий аналог AISI 304, і не існує значної різниці між цими двома сталями. Насправді ситуація йде трохи інакше. Підготували для Вас порівняльну характеристику сплавів, яка наочно покаже, в чому полягає різниця між двома зазначеними марками.
Хімічний склад
В першу чергу, різниця в ціні на ці сплави викликана різною хімічною структурою, яка, в свою чергу, безпосередньо впливає фізичні особливості та експлуатаційні якості.
Як видно з таблиці, вміст нікелю і хрому в сплаві 304 значно вище, ніж у бюджетного AISI 201, що обумовлює велику стійкість до корозії першого зі сплавів. Сплав 304 вважається однією з найбільш часто вживаних марок сталей аустенітного класу. При своїй ціні, даний сплав дає високі показники опірності окисленню, якісні експлуатаційні властивості і хорошу зварюваність. Сплав відноситься до кислотостійким, допустимо короткостроковий вплив високих температур до 950 градусів.
AISI 201 має в складі Марганець, азот, нікель, хром в збалансованих пропорціях.
Структура сплаву стабілізована за рахунок додавання азоту до складу, який, ДО РЕЧІ, дозволяє знизити вміст інших стабілізаторів — нікелю, марганцю. Сталь має високу механічну стійкість, присутній потенціал до холодної деформації. AISI 201 помірно зварюється, сприйнятлива до глибокої витяжці.
Технологічні особливості
Сплав 201 не відрізняється високою корозійною стійкістю при агресивних зовнішніх впливах. Відповідно доцільно використовувати цю сталь в якості матеріал для деталей, використовуваних всередині приміщень за умови нормальних показників вологості і температури.
У свою чергу 304 сплав навпаки має високу корозійну стійкість і стійкість до окислення, тому широко використовується для створення обладнання, деталей, трубопроводів, поручнів, що встановлюються в агресивному середовищі.
Сфера застосування
Сплав 201 широко використовується в машинобудуванні, авіаційній промисловості, для створення деталей трубопроводів, де не передбачається контакт з агресивними речовинами. Часто 201 сплав використовують в харчовій промисловості (без контакту з продуктами харчування), меблевому виробництві, створенні побутових предметів. З AISI 201 роблять поручні і огорожі всередині будівель, пандуси та інші спеціальні конструкції.
Сплав 304 задіють в різних сферах легкої і важкої промисловості, в побутових умовах, в медицині в якості матеріалу, що контактує з агресивними середовищами. Придатний для зіткнення з харчовими продуктами, тому з 304 роблять ємності для води і сипучих речовин. Висока корозійна стійкість матеріалу робить сферу його застосування значно ширше, ніж у сплаву 201. AISI 304 можна зустріти в громадських басейнах і саунах — поручні і огорожі роблять саме з такого сплаву.