Теплоізоляція для парових труб

Одна з головних конструкційних особливостей систем каналізації, водопостачання, газопроводів і вентиляційних систем пара — наявність труб, які вимагають теплоізоляції. На лініях високотемпературних комунікацій з підвищеними температурами носіїв просто не обійтися без якісного і надійного ізолюючого шару. Однак часто виникає питання: "які матеріали підходять для ізоляції парових труб, адже від якості матеріалу буде залежати функціональність і термін експлуатації всієї системи в цілому?"Сьогодні відповідаємо на питання, як теплоізолюють парові труби.

Матеріали для ізоляції парових труб

Мабуть, одним з кращих варіантів теплоізоляції парових труб на сучасному українському ринку вважається базальтове волокно. Головні характеристики мінеральної базальтової вати-висока вогнестійкість, діапазон робочих температур становить від -200 °С до 650°С. матеріал повністю водонепроникний і має низькі показники теплопровідності, що стає ключовим аспектом в питанні ізоляції парової труби.

Поставляти матеріал у вигляді циліндрів, складаються з мінерального волокна, різного внутрішнього діаметра (від 18 до 525 мм). Мають теплопровідність 0,04 вт м к (при 25°С). Ще одна перевага-достатня міцність на розтяг, яка становить 0,032 м.

Залежно від сфери застосування, базальтова теплоізоляція може:


Для чого підходять базальтові циліндри

Головна мета використання таких матеріалів-ізоляція парових, опалювальних труб, димоходів. Також базальтова мінеральна вата підходить для теплоізоляції Системи водопостачання, і сприяє гідро - і звукоізоляції комунікацій. Матеріал здатний знизити рівень шумів на 20%.


Використовується матеріал всередині і зовні приміщень, придатний для труб з температурою теплоносія від -200 °С до 650°С.товщина ізоляції варіюється в межах 20-120 мм, а щільність речовини становить 80-120 кг/м3.

Як монтують базальтову теплоізоляцію

Попередньо вибирають циліндр необхідного діаметру. Зверніть увагу: на труби великого діаметру краще купувати фольговані циліндри, ламельные і прошивні мати в рулонах. Теплоізоляція з базальтового волокна продається в рулонах. 


Процес установки подібних теплоізолюючих матеріалів досить простий: монтаж здійснюють за допомогою фольгованої стрічки. Поставляється він в рулонах шириною 50 мм, Кількість стрічки в рулоні дорівнює 50 м.для того щоб розрахувати необхідні витрати фольгованого скотча на монтаж, необхідно вимірювати довжину трубопроводу і додати до нього від 10 до 30%. Переваги такого монтажу-швидкість, простота робіт; сама стрічка має високу ступінь відбиття УФ-випромінювання і значно знижує тепловтрати в місцях стиків.